Класичний масаж обличчя – це один із видів ручної техніки масажу, метою якого є розрівнювання дрібних зморшок обличчя, покращення стану та кольору шкіри, уповільнення процесів старіння.
Ця процедура стала досить відомою як серед молоді, так і серед дорослих жінок. Молоді дівчата полюбляють її, оскільки вона зможе допомогти при набряклості обличчя, відчутті втоми та поганому кольорі шкірних покривів. Серед дорослих жінок і чоловіків вона є прекрасною методикою профілактики старіння шкіри обличчя, що потребує від пацієнта лише розслаблення та задоволення від процедури.
Ця процедура за своєю характеристикою плавна та розмірена, виконується по масажному маслу чи крему, до складу яких входять різноманітні активні речовини. Основними рухами є розминання, розтирання, поглажування та вібрації.
Зміст
- Історичні дані
- Мета класичного масажу
- Показання до класичного масажу обличчя
- Протипоказання до класичного масажу
- Етапи проведення класичного масажу
- Курс та тривалість класичного масажу
Історичні дані
Масаж зародився ще в древні часи і був методом народної медицини. У Давньому Китаї вперше були згадані такі техніки ще в ХХV ст. до н. е. Давні греки та араби застосовували досить простий, але ефективний масаж обличчя з різноманітними трав’яними ванночками, фруктовими маслами, різнокомпонентними мазями та ін. Великий вклад у масажні техніки вніс лікар та філософ Авіцена. Ним була створена перша класифікація масажу: сильний, слабкий, підготовчий та відновлюючий.
Далі італійський вчений Меркуріаліс у XVI ст. написав «Мистецтво гімнастики» та систематизував знання вчених минулих років і зробив описи масажних технік, що дало початок систематичному науковому підходу до цієї методики.
Заблудовський І.В. вважається засновником гігієнічного (класичного) масажу вітчизняної медицини. Механізм його дії для жирної шкіри та вплив пластичного масажу пояснив в своїх роботах професор Поспєлов А. І.
Мета класичного масажу
Масаж діє на шкіру досить багатогранно, відбувається видалення рогового шару епідермісу (рогових лусочок), збільшується мікроциркуляція лімфи та крові, зростає місцева температура, покращується рідинний дренаж у тканинах, посилюються ферментативні процеси на клітинному рівні. Під впливом масажних рухів відбувається покращення венозного та лімфатичного відтоку та застійних явищ не лише в ділянках, які масажуються, а й у віддалених від них зонах.
Покращення мікроциркуляції в тканинах шкіри відбувається за рахунок щипкових рухів, а механічне розминання, розтирання посилюють не лише лімфатичний відтік, а й притік артеріальної крові, що в свою чергу призводить до покращення тканинного дихання, покращення роботи шкірних залоз.
Під впливом цієї процедури посилюється виділення гістаміну, ацетилхоліну, що необхідно для нервово-мязевої передачі, а це в свою чергу призводить до покращення тонусу м’язів.
Механічна дія масажу на рецептори шкіри викликає відповідну реакцію організму, що може бути різна: як заспокоєння, так і тонізація, все залежить від використовуваних методик косметологом, сили, ритмічності та тривалості процедури.
Показання до класичного масажу обличчя
- Птоз (опущення) обличчя.
- Дрібнозморшковий тип старіння.
- Деформаційний тип старіння.
- Зниження тургору та еластичності шкіри.
- Порушення функцій сальних залоз (зниження активності сальних залоз).
- Фотостаріння.
- Пастозність та набряклість м’яких тканин обличчя.
- Синюшність та набряклість периорбітальної зони.
- Парез лицевого нерва.
- Астеновегетативний синдром.
- Нейроциркуляторна дистонія за гіпотонічним типом.
Протипоказання до класичного масажу
- Захворювання серцево-судинної системи (гіпертонічна хвороба, аритмії, важка серцева недостатність, ревматизм в активній фазі та ін.).
- Гемолітичні хвороби (гемофілія).
- Гострі запальні процеси (ГРВІ, лихоманка та ін.).
- Онкологічні захворювання.
- Нервові порушення (особливо епілепсія).
- Захворювання лімфатичної системи (лімфаденіти, лімфангоїти).
- Вагітність, лактація.
- Ендокринологічні захворювання (гіпертиреоз, тиреотоксикоз).
- Вірусні дерматози в стадії загострення (герпес, контагіозний молюск).
- Порушення цілісності шкірних покривів.
- Піодермії.
- Вугрова хвороба.
- Розацеа.
- Периоральний дерматит.
- Неврит лицьового нерву в стадії загострення.
Етапи проведення класичного масажу
- Демакіяж, очищення шкірних покривів від забруднення. Косметолог підбирає засоби за типом шкіри.
- Уточнення з приводу алергічних реакцій, хронічних захворювань в анамнезі.
- Нанесення масажного масла чи крему на шкіру.
- Проведення класичного масажу:
- задньої поверхні шиї та плечового поясу;
- власне класичний масаж обличчя;
- передньої поверхні шиї та декольте.
- Очищення шкіри від масла чи крему.
- Нанесення заспокійливої маски за типом шкіри (цей етап необов’язковий).
- Нанесення крему на вихід за типом шкіри, у літній період крем з SPF 25-50, взимку – поживний крем.
Основні рухи при виконанні класичного масажу:
- розтирання;
- розминання;
- поколочування;
- поглажування;
- вібрації.
Курс та тривалість класичного масажу
Процедура проводиться зазвичай 2 рази на тиждень. Тривалість однієї процедури 30-40 хвилин. Залежно від віку пацієнта кількість процедур може бути збільшена або зменшена. Масаж із профілактичною метою можна розпочинати з 23 років. Людям до 35 років рекомендується проводити 2 курси на рік. 1 курс складає 10-15 процедур. Людям після 45 років рекомендується 2-3 курси на рік, де 1 курс – 15-20 процедур.