Лазерна епіляція – це естетична процедура, яка виконується в косметології з метою видалення зайвого волосся на тілі чи обличчі під дією лазерного променя, що призводить до руйнування волосяного фолікула. Лазерна епіляція виконується в ділянках ніг, рук, зони бікіні, живота, спини, на обличчі (над губою, щоки, підборіддя, скроневі ділянки).
Лазерне видалення волосся є найбільш ефективною процедурою серед інших видів епіляцій (електроепіляція, фотоепіляція) та лідером в порівнянні з депіляцією (воскова депіляція, шугаринг, бритва та інше). Варто наголосити, що епіляція – видалення волосся з руйнуванням волосяного фолікула, а депіляція – це поверхневе видалення волосся без руйнування волосяного фолікула.
Лазерне випромінювання – це високонаправлене, високоенергетичне та вузько фокусоване світлове, ультрафіолетове або інфрачервоне випромінювання, що генерується в результаті складних квантово-механічних процесів у активному середовищі (кристалі або газовій суміші) лазерного пристрою.
Лазерна епіляція – косметологічна процедура, яка виконується виключно лікарем-косметологом із застосуванням лазерної апаратури, що використовує твердотільну лазерну технологію (тобто джерелом випромінювання є кристали певних речовин).
Зміст
- Види лазерних апаратів
- Суть та механізм дії лазерної епіляції
- Переваги лазерної епіляції
- Показання до лазерної епіляції
- Протипоказання до лазерної епіляції
- Техніка та етапи проведення процедури
- Підготовка до лазерної епіляції
- Рекомендації після процедури лазерної епіляції
- Можливі ускладнення
- Курс та тривалість лазерної епіляції
Види лазерних апаратів
- Александритовий лазер – кристал мінералу александриту (хризоберил) генерує випромінювання з довжиною хвилі 700-820 нм. Частота повторення його спалахів 5 Гц, що набагато швидший ніж у класичного рубінового лазеру. Тривалість одного імпульсу 2,5 мс, 10 і 20 мс. За допомогою цього лазера можна видаляти найбільш світле волосся. Забороняється засмагати перед цим лазером категорично.
- Діодний лазер – джерелом випромінювання є напівпровідниковий лазерний діод з довжиною хвилі 800 нм, тривалість імпульсу 5-30 мс, частота 1 Гц. Має глибоку проникаючу властивість. Не може видаляти світле волосся. Повністю видаляє волосяний фолікул.
- Рубіновий лазер – найперший «класичний» лазер, родоначальник даної технології взагалі. Був винайдений ще в 1960 році, йому на зміну швидко прийшов александритовий лазер, як більш енергоефективний і дешевий у виробництві. Довжина хвилі складає 694 нм. Один імпульс триває 3 мс, потужність 40-60 Дж/кв. см. Частота імпульсів 1 Гц. За допомогою даного лазеру можна видаляти лише темне волосся і тільки на світлій шкірі, світле волосся не видаляється.
- Неодимовий лазер – випромінюючим тілом є кристал солей рідкоземельного металу неодиму. Один з найпотужніших лазерних генераторів, що використовується не тільки в косметології, а й у перспективній лазерній зброї, довжина хвилі 1064 нм, тривалість імпульсу 100 мс. Даний лазер здатний видаляти навіть світле волосся на темній шкірі. В шкіру втирають вугільну мікросуспензію, що зафарбовує фолікули в темний колір, саме тому він може видаляти будь-яке волосся. Проникає глибоко в шкірні покриви, не травмуючи її.
- Елос-епіляція («електро-оптична синергія») – найсучасніша, на сьогодні технологія, що поєднує два види впливу – висококогерентне світло та електричний струм. Це поєднання лазерної та електорепіляції. Суть в прогріванні волосини лазерним променем, після чого під шкіру за допомогою спеціальної голочки пускають електричний імпульс. Видалення волосяного фолікула можливе на глибині до 6 мм (звичайні до 4 мм).
Суть та механізм дії лазерної епіляції
Під впливом монохроматичного високопотужного світла лазерного променя відбуваються спалахи, що проникають в шкіру на певний рівень заглиблення та чинять руйнівну дію на волосяну цибулину. В корені волосся та стержні волосини міститься пігмент меланін, що відповідає за колір нашого волосся та саме він поглинає світлову енергію лазеру, а також додатково нагріває всю поверхню волосини, що і призводить до руйнування волосяного фолікула та подальшого припинення росту волосся в ньому.
Вмонтована система охолодження запобігає перегріву шкіри під час лазерної епіляції. Лазерна епіляція найкраще підходить людям з темним волоссям, в яких є велика кількість пігменту меланіну. Також необхідно з обережністю використовувати лазерну епіляцію на смуглявій шкірі, лазерний промінь, як правило не може досягнути волосяного фолікула, а розсіюється по поверхні шкіри, тим самим не досягаючи бажаного ефекту.
Існує 3 фази росту волосся: анаген, катаген, фелоген.
Анаген – фаза активного росту волосся, тривалість від 2-6 років, а з віком тривалість анагенової фази зменшується.
Катаген – фаза регресії, перехідний стан. Відбувається атрофія волосяних сосочків, саме тоді клітини волосяної цибулини перестають ділитись. Тривалість 1-3 тижні.
Телоген – фаза спокою. Механічне видалення волосся, що знаходиться в фазі фелогену завжди призводить до анагеновох фази, тобто волосина знову починає рости.
Спочатку відбувається видалення видимих на шкірі волосин. Далі через 3-4 тижні «сплячі», тобто фелогенові волосини, активізуються, на шкірі з’являється нова хвиля волосся, тому епіляція і повторюється. Лазерна епіляція видалених анагенових волосяних фолікулів викликає ослаблення телогенових. Через 2-4 сеанси помітно не тільки зменшення волосся, а й волосся стає набагато тоншим і світлішим.
Сьогодні косметологічні кабінети пропонують послуги з проведення таких видів лазерної епіляції:
Лазерна епіляція ніг
Ноги є однією з найбільш затребуваних зон, для яких застосовується лазерна епіляція. Вона дозволяє швидко і ефективно, а головне надовго (ефект зберігається роками) позбутися небажаного волосся. При цьому лазерна епіляція здатна впоратися навіть з вросшими волосками на ногах, що є величезною перевагою в порівнянні з іншими видами епіляції. Також вам не доведеться відрощувати волосся на ногах до певної довжини, що особливо актуально в літній період. За часом процедура займає годину, якщо обробляються всі зони (гомілки, коліна, стегна, пальці ніг).
Лазерна епіляція рук
Руки – відкрита частина тіла, тому багато жінок ретельно дбають про те, щоб вони завжди виглядали доглянутими і гладкими. Сильно помітне волосся на руках виглядає не естетично і може стати причиною чималого психологічного дискомфорту для своїх власниць. Зробити руки максимально гладкими на тривалий період часу допоможе лазерна епіляція. Вистачить буквально декілька сеансів процедури, щоб забути про волосся на руках на багато років, а то й назавжди. Тривалість процедури складе від 10 до 30 хвилин, в залежності від оброблюваної площі – буде це вся рука або ж тільки кисть.
Лазерна епіляція зони бікіні
Зона бікіні – чутлива і делікатна область, тому видалення волосся за допомогою традиційних способів – воску або гоління – може бути досить таки болючим, на що не кожен погодиться піти. До того ж, подібні процедури часто викликають роздратування на ніжній шкірі. Відмінною альтернативою служить лазерна епіляція зони бікіні. Вона дозволить швидко і ефективно позбутися небажаного волосся, клієнт при цьому якщо й відчує, то лише мінімальний дискомфорт. При необхідності може бути використаний знеболюючий крем. За тривалістю процедура займає близько 30 хвилин.
Лазерна епіляція зони глибокого бікіні
Глибоке бікіні дозволяє прибрати все волосся – як біля лінії трусиків, таки і під ними. Оскільки дана зона відрізняється великою чутливістю, традиційні види епіляції підійдуть далеко не всім з причини своєї болючості або роздратування шкіри, яке за ними слідує. Лазерна епіляція зони глибокого бікіні дозволить прибрати всі небажані волоски в оброблюваній зоні. Тривалість процедури може зайняти не менше години.
Лазерна епіляція пахв
Шкіра в зоні пахв дуже делікатна і ніжна, проте, волосся зазвичай жорстке. Тому найбільш ефективним і безпечним методом видалення волосся з даної області є лазерна епіляція. Зазвичай потрібна мінімальна кількість процедур для того, щоб забезпечити повне видалення волосся з зони пахв, при цьому не викликавши роздратування на шкірі і не пошкодивши її. Тривалість процедури займе близько 10 хвилин на кожну пахву.
Лазерна епіляція верхньої губи (вусів, вусиків)
Волосся на обличчі може стати справжньою проблемою для жінок, викликаючи психологічний дискомфорт і знижуючи впевненість у собі. Лазерна епіляція на сьогоднішній день вважається найбільш ефективною і прогресивною процедурою, що дозволяє позбутися від небажаного волосся над верхньою губою буквально за кілька процедур. При цьому тривалість самої процедури займає мінімальну кількість часу – не більше 10 хвилин. В результаті шкіра набуває бажану гладкість на тривалий час.
Переваги лазерної епіляції
- ефективний метод епіляції небажаного волосся на обличчі, шиї, грудях та всьому тілі;
- підходить для всіх чутливих ділянок тіла (бікіні, пахва та інше);
- не залежить від довжини, товщини волосся;
- мінімальні больові відчуття при виконанні процедури;
- швидкий по часу метод видалення волосся;
- всесезонна процедура (в будь-яку пору року);
- алергічна реакція відсутня;
- відсутня травматизація та пошкодження шкіри;
- курс процедур може назавжди видалити волосся з бажаної ділянки;
- немає врослих волосин;
- не потребує реабілітації після процедури.
Показання до лазерної епіляції
- Надмірний ріст небажаного волосся на обличчі (особливо у жінок, страх появи щетини та інше).
- Швидкий та густий ріст волосся на тілі чи будь-якій ділянці.
- Схильність до врослих волосин.
- Гірсутизм (надмірний ріст волосся на шкірі).
- Надмірно чутлива шкіра.
- Шкіра, яка не сприймає бритву, воскову депіляцію та шуга ринг.
- Перевагу надають світлій шкірі з темним волоссям.
Протипоказання до лазерної епіляції
- Герпес, гнійничкові висипання на шкірі.
- Множинні бородавки, папіломи, множинні невуси.
- Рани, подразнення, виразки, запалення на шкірі.
- Алергічні захворювання в стадії загострення.
- Вагітність, лактація.
- Цукровий діабет.
- Психічні захворювання.
- Неврологічні захворювання (епілепсія, судоми).
- Онкологічні захворювання.
- Варикозне розширення вен.
- Сиве, риже та світле волосся.
Техніка та етапи проведення процедури
- Лікар-косметолог визначає фототип шкіри пацієнта.
- Уточнює, які захворювання має в анамнезі пацієнт, які препарати приймає в даний момент, чи є у нього алергічні реакції та інше.
- Підбір оптимальних параметрів на тип шкіри та волосся пацієнта. Можливий варіант тестування перед епіляцією.
- Обробка епілюючої зони засобами до епіляції (лосьйони, хлоргексидин та інші).
- Нанесення знеболюючого крему на 30-40 хвилин під оклюзійну плівку, якщо пацієнт дуже чутливий, чи боїться больових, неприємних відчуттів.
- Надання пацієнту зручного положення його тіла, одягання спеціальних захисних окулярів.
- Нанесення спеціального охолоджуючого гелю.
- Безпосереднє проведення самої процедури лазерної епіляції: виконуються швидкі спалахи на бажаних ділянках, між якими спрацьовує охолоджуюча система. Рухи косметолога плавні та повільні під час погладжування насадкою апарату по оброблених ділянках.
- Нанесення засобів після епіляції на оброблену ділянку.
Підготовка до лазерної епіляції
- Не засмагати, не відвідувати солярій за 2-4 тижні до процедури.
- Не наносити крем-автозасмагу, масла чи жирні креми, мазі, спиртовмісні лосьйони за 1 тиждень до епіляції.
- Старатись спланувати дану процедуру в першу половину менструального циклу.
- Бажано поголити волосся до процедури, щоб сконцентрувати лазерний промінь на волосяних фолікулах.
- Видалення волосся воском чи шугарингом не повинно проводитись протягом 2-3 тижнів до процедури.
- Можна нанести знеболюючий крем за 1 годину до процедури лазерної епіляції.
Рекомендації після процедури лазерної епіляції
- Не засмагати, не відвідувати солярій протягом 2 тижнів.
- Протягом 2 днів в обробленій зоні наносити засоби на основі пантенолу чи бепантену.
- На обличчя та інші чутливі зони у період активного сонця захищати кремом з фактором SPF50.
- Не використовувати розігріваючі креми, маски на ділянки, де відбулась епіляція.
- Не приймати гарячу ванну в день епіляції.
- Не відвідувати сауни, бані, басейни 2 дні.
Можливі ускладнення
- Опіки.
- Рубцеві зміни.
- Фолікуліт (гнійничкові висипання).
- Загострення герпесу.
- Геперпігментація чи гіпопігментація.
- Гематоми (синячки), петехії та екхімози.
Курс та тривалість лазерної епіляції
Тривалість лазерної епіляції не довга в порівняні з іншими методами (воскова епіляція, шугаринг). На ділянку ніг та рук витрачається приблизно 20-30 хвилин, зона класичного бікіні – 20 хвилин, глибокого бікіні до 30 хвилин, під пахвами до10-15 хвилин, над губою – 5-10 хвилин.
Курс лазерної епіляції призначається виключно лікарем-дерматокосметологом з індивідуальним підходом до кожного пацієнта. Як правило, для ділянки обличчя необхідно близько 5-7 сеансів лазерної епіляції. В ділянці пахових складок та зони бікіні необхідно близько 4-6 процедур. При порушеннях ендокринної системи можливе зниження ефективності лазерної епіляції та потреба в збільшенні сеансів процедур та консультація лікаря-ендокринолога.