Мікоз руйнує ніготь і шкіру на стопах, погіршує загальне самопочуття і має масу симптомів. Захворювання передається контактним і побутовим шляхом. Їм можна заразитися в басейнах і саунах. На початкових стадіях проти грибка нігтів можна використовувати йод.
Як діє йод на грибок
Дорогі медикаменти доступні не для всіх. Багато з них ефективні в 50% випадків. Тому, при мікозі багато хто воліє використовувати народні методи лікування. Відомим протигрибковим засобом є йод. Лікувальні ефекти, які проявляються від застосування такого леварства:
- Антисептичний.
- Фунгіцидний.
- Протимікробний.
- Деструктивний.
Засіб згортає білки, які знаходяться в структурі грибків. Через 14 днів після обробки ураженої ділянки інфекція гине. Крім того, воно позбавляє мікроорганізм джерела живлення – кератину.
Увага! Лікування дає позитивний ефект тільки при правильному застосуванні.
Якщо мікроорганізм почав вражати стопу, то зволікати не можна. У запущених ситуаціях впоратися із захворюванням важко. Інакше, при двох тижневому перебігу захворювання для лікування знадобиться довгий прийом дорогих препаратів. Навіть на першу добу бездіяльності та ігнорування хвороби мікоз швидко пошириться, і вилікувати його вже буде непросто.
Правила лікування
Йод — доступне і відомий засіб, з яким люди часто стикаються. Щоб уникнути негативних наслідків, при лікуванні таким препаратом потрібно дотримуватись правила застосування:
- Перевірити, чи не дає алергічних реакцій препарат. Ватною паличкою наносять невелику кількість засобу на шкіру зап’ястя і протягом декількох хвилин спостерігають за реакцією. Якщо на тілі в цьому місці немає почервоніння, свербежу та печіння, то можна починати лікування.
- Розпарити стопи. Для цього використовують соду і мило. Їх розводять по 1 ложці в двох літрах теплої води. Тривалість процедури – 20 хвилин.
- Очистити ноги від відмерлої шкіри, зайвих відрослих нігтів. Стопи перед обробкою промити і обсушити.
- Для профілактики обробляти йодної сіткою не тільки пальці, але й всю поверхню ступні.
- Протягом курсу лікування часто міняти шкарпетки і обробляти протигрибковими препаратами взуття.
Якщо лікування проводиться без додавання інших препаратів, то в аптеці набувають 5% розчин. Тоді засіб буде менш агресивним. Способи нанесення препарату на уражені ділянки:
- Нанесення тонким шаром. Змащують Йодом нігтьову пластину за допомогою ватної палички (надлишок може залишити опіки). Обробку проводять 2 рази на добу.
- Крапання. Піпеткою наносять одну краплю препарату на уражену ділянку шкіри, при цьому оберігаючи здорові ділянки від опіків.
- Компрес. Здорову шкіру змащують кремом, потім змочують у йоді вату (її розмір повинен бути ідентичним з ураженим місцем) і прикріплюють до хворої ділянки ступні пластиром на 60 хв.
Терапія грибка йодом з оцтом
При лікуванні необхідно дотримуватись заходів обережності, а у разі появи неприємних симптомів припинити застосування. Оцет, як і йод, що агресивно діє на шкіру. Ці кошти доповнюють один одного і збільшують ефект у 2 рази. Рецепт приготування: Йод з оцтом змішують в рівних пропорціях. Перед нанесенням здорову шкіру обробляють кремом. Способи нанесення розчину:
- одну краплю на хвору ділянку шкіри наносять за допомогою піпетки, не зачіпаючи здорову зону;
- змочену в розчині вату прикладають до хворого місця і залишають на 1 годину або на ніч;
- втирають засіб з допомогою щітки в уражену ділянку шкіри. Процедура триває не менше 15 хвилин.
Щоб досягти швидкого позитивного результату на стопі малюють сітку, використовуючи той же розчин.
Увага! У разі сильного печіння, почервоніння і посилення свербежу необхідно припинити лікування і звернутися до лікаря.
Як вилікувати грибок на ногах з сіллю йодом
Сіль можна використовувати кухонну або морську. Ефективність терапії в залежності від вибору продукту не зменшується. Проте морська сіль не тільки вбиває грибок, але і швидко відновлює ніготь. Цей продукт застосовують у ванночках. Для приготування використовують сіль, соду, йод в рівних пропорціях і 2 літри води. Отриманий розчин повинен бути кімнатної температури. Додатково в нього можна додати натуральний сік лимона або ефірну олію. Тривалість процедури – 20 хв. Приймати такі ванни необхідно щодня протягом одного місяця. Для ефективності лікарі рекомендують після таких процедур обробляти уражені ділянки йодом і оцтом.
Увага! Сіль ефективна тільки в тому випадку, якщо уражений ніготь на одну третину. Інакше навіть регулярні процедури не дадуть очікуваного результату.
Чистотіл і йод
При додаванні в йод чистотілу, його ефективність підвищується в рази. Проте ця рослина теж є агресивним засобом, яке потрібно застосовувати з обережністю. Також чистотіл можна використовувати самостійно. Перед нанесенням на ніготь йоду з оцтом з ним роблять ванночки. Для приготування розчину беруть 15-10 г рослини на 1-1,5 л води кімнатної температури. Приготування розчину: Двадцять грам чистотілу подрібнюють, додають флакон йоду і змішують. Отриману суміш наносять на хворий ніготь, забинтовують і тримають 60 хв. Це лікувальний засіб можна використовувати для профілактики.
Інші народні рецепти
Йод — не єдиний засіб, який лікує мікоз. Існують мазі і розчини, приготовлені з природних компонентів з його додаванням і без нього. Поради народної медицини:
- Для лікування грибка застосовують йод, оцет і фукорцин. Кошти використовують почергово протягом 6 тижнів: 14 днів наносять фукорцин, 2 тижні йод, а потім — оцет. При щоденних процедурах результат буде позитивним.
- Часник посилює дію йоду і оцту. Перед приготуванням з продукту вичавлюють сік. Інгредієнтів має бути рівна кількість. Перед процедурою треба розпарити, очистити і висушити ноги, і нанести засіб на уражену ділянку ватною паличкою. Курс лікування продовжують до тих пір, поки грибок на нігті повністю не зникне.
- Касторова олія має неприємний запах, але в поєднанні з йодом лікує стопу від оніхомікозу. На 1 ч л додають 6 крапель йоду. Отриманий засіб втирають в ніготь. Після проведеної процедури одягають теплі шкарпетки.
Протипоказання та обмеження до застосування
Як і інші медикаментозні препарати, йод має протипоказання:
- індивідуальна непереносимість;
- захворювання щитовидної залози;
- період лактації і виношування плоду.
При захворюваннях щитовидної залози користуватися засобами на основі йоду протипоказано Перед лікуванням грибка варто переконатися в їх відсутності. Допустима доза для організму – 1 мл на добу.
Увага! Пацієнтам з проблемами щитовидної залози або перенесли операції на цьому органі і вагітним жінкам забороняється застосовувати цей препарат.
Микозан від грибка нігтів
Медикаментозні засоби для лікування оніхомікозу (грибок нігтів) підбираються, виходячи з типу патогенної мікрофлори. До числа кращих антимікотиків у дерматології відноситься лак «Микозан». Це засіб ефективно бореться оніхомікозом на початковій і прогресуючою стадіях розвитку. Своєчасне застосування «Микозана» від грибка нігтів сприяє швидкому відновленню пошкодженої пластини та запобігає розвитку ускладнень.
Опис препарату «Микозан»
Лак «Микозан» — це протигрибкова сироватка, що володіє широким спектром дії. Лікарський препарат швидко висихає і всмоктується в товщу ураженої нігтьової пластини, ущільнюючи і відновлюючи останню. Завдяки високій активності компонентів, що входять до складу лаку, перші результати стають помітними після декількох застосувань.
Засіб надає комплексний вплив на проблемну зону, знищуючи грибкову мікрофлору і перешкоджаючи надходженню поживних речовин. «Микозан» створюється під нігтем умови, несприятливі для розвитку патогенних мікроорганізмів.
Лак застосовується тільки зовнішньо. Засіб призначається як для лікування, так і профілактики оніхомікозу. Крім того, згідно інструкції по застосуванню, «Микозан» можна наносити на надмірно расслаивающийся або ламкий ніготь з метою відновлення пошкодженої пластини.
Принцип дії
«Микозан» починає діяти відразу після нанесення. Ліки створює захисну плівку, яка перешкоджає приєднанню вторинної грибкової мікрофлори.
Одночасно з цим препарат:
- руйнує ліпідну оболонку клітин грибків;
- знищує ферменти, які руйнують нігтьову пластину;
- знижує пористість нігтів, тим самим зміцнюючи пластину;
- запобігає поширення грибкової мікрофлори в глибокі шари.
«Микозан» не впливає на здорові клітини організму, в зв’язку з чим засіб у рідкісних випадках викликає побічні ефекти. Принцип дії лікарського лаку грунтується на властивостях біологічних активних речовин, що входять до складу препарату. Ці компоненти блокують синтез ферментів протеази, які підтримують життєдіяльність грибків. Такий вплив викликає загибель патогенних мікроорганізмів.
Незважаючи на порівняно високу ефективність, засіб не може позбавити від грибка за одне застосування (особливо на великих пальцях). Лак рекомендується наносити на зону ураження протягом одного місяця або до повного відростання нового нігтя.
Склад і форма випуску
В упаковці з препаратів містяться такі компоненти:
- тюбик з сироваткою;
- пензлик-аплікатор для нанесення лаку;
- 10 одноразових пилок;
- інструкція по використанню.
В основі антимікотичного препарату лежать наступні речовини:
- Вода (47,6% від загального обсягу). Не чинить впливу на патогенну мікрофлору.
- Фільтрат ферменту жита (40%). Основне антимікотичну речовина, яка пригнічує активність та знищує грибки різних штамів. Фільтрат не входить до складу інших ліків, що застосовуються в терапії оніхомікозу.
- Пентиленгликоль (10%). Посилює дію фільтрату ферменту жита.
- Диметилизосорбид (1,5%). Забезпечує проникаючі здатності препарату, прискорюючи вбирання лаку в нігтьову пластину.
- Гідроксиетилцелюлоза (0,9%). Полімерний загусник, завдяки якому лак набуває кінцеву консистенцію.
«Микозан» нетоксичний, тому після застосування засобу не виникають неприємні відчуття. Ліки усуває симптоми, характерні для грибкового захворювання. Найбільш ефективно препарат справляється з почуттям печіння, яке зникає практично відразу після нанесення лаку.
Перед застосуванням антимикотика необхідно проконсультуватися з лікарем. Це потрібно зробити з метою виявлення протипоказань, визначення дозування ліків і тривалості лікування.
Інструкція по застосуванню
Застосовуючи цей препарат, слід не допускати контакту лікарського речовини зі слизовими оболонками і попадання в очі. «Микозан» рекомендується застосовувати, згідно з наступною схемою:
- Перед початком процедури проблемні ділянки распариваются.
- Уражені нігтьові пластини обрізаються до максимально можливої довжини.
- Нігті обробляються пилочками, що йдуть в наборі разом з сироваткою.
- Нігтьова пластина обробляється спиртовим розчином.
- Лак наноситься на проблемні ділянки.
Лікування «Микозаном» рекомендується проводити двічі на день протягом п’яти тижнів. Терапію не можна завершувати, поки не відросте здоровий ніготь. У разі якщо «Микозан» застосовується з метою профілактики оніхомікозу (при відвідуванні басейнів, саун), ліки дозволено наносити не частіше одного разу в тиждень.
Після обробки ураженої нігтьової пластини необхідно дочекатися, поки не висохне лікарський склад. Використані пилочки слід утилізувати після кожної процедури. Щоб лікування «Микозаном» було ефективним, рекомендується протягом реабілітаційного курсу регулярно дезінфікувати взуття і дотримувати правила гігієни.
Антимикотический лак протипоказаний дітям віком до чотирьох років. Засіб не можна застосовувати особам, у яких виявлена індивідуальна непереносимість окремих компонентів. Також не слід наносити препарат на нігті жінкам під час вагітності.
Якщо не дотримуються дані рекомендації, то можливе виникнення свербежу, дерматитів, шкірних висипань. У цьому випадку призначається прийом антигістамінних ліків.
Аналоги
Вартість «Микозана» варіюється в межах 400-700 рублів.
Якщо виявлена індивідуальна непереносимість, цей лак можна замінити на наступні аналоги:
- «Миконорм». Вважається найбільш затребуваним аналогом «Микозана». Ліки також відрізняється широким спектром дії.
- «Атифин». Незважаючи на порівняно низьку вартість, препарат ефективний як проти грибкової мікрофлори, так і проти ряду дерматозів. «Атифин» має багато протипоказань.
- «Мікосептін». Медикамент швидко пригнічує активність грибкової мікрофлори. Перший результат застосування «Микосептина» стає помітним через тиждень поле початку лікування.
Сироватка «Микозан» — це ефективний антимикотический препарат, який застосовується в лікуванні оніхомікозів різної етіології. Лак рекомендується наносити протягом декількох тижнів двічі на день, не допускаючи контакту зі слизовими оболонками.